• 4view

עולם הנדל״ן משדרג להדמיות אדריכליות


ישנה תחרות קשה בתחום הנדל״ן בארץ. אנחנו מוצפים בפרסומים באמצעי התקשורת ותיבות הדואר שלנו לא מתרוקנות ממודעות צבעוניות עם תמונות של בניינים המתנשאים לשחקים עכשיו גם עם הדמיות אדריכליות.

פרסומות על פרויקטים עתידיים האמורים להיבנות מתנוססות על שלטי חוצות בכל מקום וחברות הנדל"ן נלחמות על כל קונה. אנשי תיווך מנסים לשכנע כל אחד ואחת מאיתנו שדווקא פרויקט שלו הכי חדשני, יוקרתי והמשתלם באזור.

לא פעם הקונים נדרשים לקבל החלטה על רכישת הנכס בעודו קיים על הנייר בלבד. זה מוזיל באופן משמעותי את מחיר הדירה אך גם מאלץ את הדמיון שלנו לעבוד שעות נוספות היות ובעת חתימת החוזה אנחנו לא זוכים לראות את בית חלומותינו. לרבים מאיתנו לא פשוט לדמיין את הבניין שאמור להיבנות, את מספר הדירות בכל קומה, את מיקום המחסנים באזור של הלובי ועוד לא דיברנו על הדירה הפרטית שלנו. מתחשק לנו לראות את המטבח, את חדרי השינה, להשקיף על הנוף מהמרפסת ולהבין האם הספה הנוחה והאהובה עלינו תיכנס לתוך הסלון בביתנו החדש. בקיצור,אנחנו מתקשים לקנות חתול בשק.

אנשי מכירות מודעים היטב לקשיים המציפים אותנו בבואנו לקבל את החלטה על רכישת הנכס ולכן עולם הנדל"ן משתמש בהדמיה אדריכלית על מנת שידינו תהיה קלה יותר על נייר בעת חתימת החוזה.

הדמיה אדריכלית - הדמיית חוץ לבניין מגורים

מהן הדמיות אדריכליות


הדמיה אדריכלית היא תצוגה גרפית של האובייקט, המאפשרת להעריך ולהציג את המאפיינים החיצוניים של כל מבנה עתידי. היא מציגה את הפרויקטים האדריכליים בגרפיקה מציאותית, על ידי שימוש בתמונות פוטו ריאליסטיות (מדמות מציאות) אשר מציגות מזוויות שונות את הבנייה העתידית.

בתהליך ההדמיה מעורבים אנשי מקצוע רבים אשר ביחד שוקדים על הרכבת הפאזל על מנת להגיע לתוצאה הכי קרובה ומדויקת למציאות העתידית.

בסטודיו 4VIEW מקבלים את תוכניות הבניה מאדריכלים אשר דואגים לספק מספר רב של פרטים על הפרויקט המתוכנן. כך למשל מידע אודות החומרים המשמשים לבניית הנכס חשוב ביותר. האם לחיפוי חוץ מתוכנן שימוש בטיח אקרילי ובקורות עץ או שיעדיפו חומרים מהסוג האחר? תשובה לשאלה זאת חיונית על מנת לבנות את ההדמיה המושלמת.

בסטודיו 4VIEW מדמים לא רק את הצד החיצוני של האובייקט אלא מאפשרים להעריך את השטח הפנימי של הנכס. הסימולציה לוקחת בחשבון את הרהיטים ופריטי פנים אחרים אשר הולכים להימצא בדירה. הדמיה יוצרת את האפקט של הנוכחות. אנחנו כאילו נמצאים בדירה כאן ועכשיו.

הסימולציה נותנת את האפשרות לראות כל פרט ופרט מזווית של 360 מעלות. למעשה מדובר בטיול וירטואלי המאפשר להגיע לכל פינה בדירה, להבין ולהעריך האם הקישוט של הבלוקים על הרצפה מתאים לאלמנטים דקורטיביים האחרים והולם את הרהיטים. במידה ויש התלבטות וקושי להחליט ניתן להשוות בין שתי ההדמיות ההדרכליות ולבחור את מה שאנחנו הכי אוהבים.

עולם הנדל"ן פונה יותר ויותר לאנשי מקצוע המתמחים בהדמיות אדריכליות. זהו הכלי האפקטיבי ביותר המשמש אותן למשוך כמה שיותר רוכשים פוטנציאלים ולקבל השקעות בפרויקטים שהן מעורבות בהן.

אף ציור, חישוב או תוכנית בניה על הנייר לא ישכנעו אותנו יותר מדימוי של הנכס העתידי המוחשי עד כדי כך שבא לנו להושיט את היד ולסדר את השטיח על הרצפה המונח שלא במקומו.

אבל לא מדובר אך ורק בכרישי הנדל"ן. במידה ואנשים פשוטים כמונו וכמוכם מעוניינים לשפץ את ביתם ולא מצליחים להחליט האם להוריד את הקיר המבדיל בין מטבח לסלון או להשאירו במקום, גם כאן נוכל להיעזר בהדמיה אדריכלית ולזכות בשנת לילה ללא דאגות.47 צפיות0תגובות
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon