• 4view

מדריך: כך תעצבו את הבית בצורה יעילה

עיצוב הבית אמור להיות תהליך מהנה, אך בעיני רבים מדובר באתגר מורכב ומסובך. איך נמנעים מה"מלכודות" הנפוצות ומגבשים קונספט יעיל וחכם? כל התשובות במאמר הבא


עיצוב הבית הוא תהליך שמטרתו להעביר את החזון העיצובי שלנו מהדף למציאות. הוא עוזר לנו להתקדם מהרעיון הכללי והתחושות שאנחנו רוצים להעביר למבקרים בבית, אל השיטות והדרכים לעשות זאת בפועל. קל מאוד ללכת לאיבוד בדרך הארוכה הזו, מכיוון שלכל מי שרוצה לעצב את הבית יש אינספור רעיונות. כתוצאה מכך, כאשר מתחילים לבחון אותם, הצורך להתמקד נראה לעתים כמעט בלתי אפשרי. אז בין אם אתם מתכוונים לשפץ את ביתכם, לבצע השבחת נדל"ן או כל סיבה המשיכו לקרוא את המאמר.


אז איך מצליחים בכל זאת להתחיל לתכנן ביעילות?


אל תתאהבו בתהליך איסוף החומר – חלק מהאנשים נהנים ליצור לוחות השראה באתרים כמו פינטרסט, ואחרים עוקבים אחרי מעצבי פנים באינסטגרם או שומרים תמונות שהרשימו אותם בתיקייה במחשב. אתם מוזמנים לעשות זאת, אך הימנעו מהגזמה כדי לא ללכת לאיבוד בין כל האפשרויות. זכרו שאוסף התמונות הוא רק אמצעי שנועד למקד אתכם.

התעכבו על הפרטים הקטנים – רבים נגררים לתהליכי עיצוב ארוכים ומתישים מתוך ניסיון להעתיק עיצובים שהתאהבו בהם. הבעיה היא שהעתקות לא פעם מסתיימות באכזבה, ולעתים מתברר שדבר שנראה טוב בתמונה נראה אחרת לחלוטין במציאות. אם התאהבתם בעיצוב שראיתם באתר אינטרנט מסוים, נסו להתעכב על כמה שיותר פרטים בו. ייתכן שתגלו לפתע שאתם אוהבים רק כמה מהאלמנטים, ושאלמנטים אחרים הייתם דווקא מחליפים בשמחה. השינויים הקטנים הם אלה שעושים את ההבדל הגדול, ויעניקו את הטאץ' הסופי גם לבית שלכם.

שאלו את השאלות הנכונות – כדי לעצב ביעילות ולא להתבלבל מהשפע האינסופי, בין אם אתם מעצבים לבד ובין אם בעזרת מעצב פנים, חשוב לגבש את הקונספט העיצובי שלכם. גיבוש קונספט כזה יכול לכלול מענה על מספר שאלות, שחלקן נוגעות ישירות בעולם העיצוב וחלקן דווקא לא. שאלו את עצמכם למשל איזה בית הכי הרשים אתכם מבין כל הבתים שיצא לכם לבקר בהם בשנים האחרונות. לאחר שתיזכרו באותו בית, נסו לפרק לגורמים את הסיבה שאהבתם אותו כל כך. באיזה סגנון הוא עוצב, אילו גוונים חזרו על עצמם, מה החדר שהכי הרשים אתכם ולמה? כך תדעו מה מושך אתכם ונשאר בזיכרונכם לאורך זמן.

התחשבו בכל המאפיינים – כאשר אתם מסתכלים על תמונות של עיצובי פנים, אל תשכחו שהבית שלכם צריך להיות "גם יפה וגם אופה". עיצוב פנים מוצלח יתחשב גם בגודל הדירה וגם במאפייני האנשים שמתגוררים בה. בדירות עירוניות רבות למשל, יש לשים דגש על פתרונות אחסון חכמים ולמנוע בזבוז מקום. חשוב כמובן לזכור שלאנשים שונים צרכים שונים, ולכן עיצוב שייראה פרקטי בעיני אדם אחד עשוי להיראות מאוד לא שימושי בעיני אדם אחר.

והעיקר – השאירו מקום לשינויים

הבית שלנו הוא המקום בו אנו חיים, ולכן טבעי שהוא ישתנה יחד איתנו לאורך הזמן. תהליך עיצוב יעיל הוא כזה שמבין את החשיבות של שינויים עתידיים, ומשאיר פתח להזדמנויות ולרעיונות נוספים. השתדלו לעצב מתוך מחשבה על העתיד, אך אל תאפשרו למחשבה הזו לבלום את היצירתיות שבכם. אתם מוזמנים להיעזר בנו ביצירת הדמיות אדריכליות אשר יציגו לכם את הפרוייקט בצורה פוטו ריאליסטית. עיצוב נעים!


33 צפיות0 תגובות
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon