• 4view

השבחת נדל"ן להעלאת ערך הדירה

כל אדם נורמטיבי מעוניין בהשקעות רווחיות. מדובר באחת הדרכים לשמור על הכסף מהשפעות המזיקות של האינפלציה. כמו כן, כולנו רוצים שהכסף שהושקע יביא גם הכנסה נוספת.

כדי להשיג את המטרות המפורטות לעיל מומלץ לבחור בהשקעות המבטיחות תשואה לטווח ארוך ובעלות סיכון מינימלי.

לדעת מומחים רבים, השקעות נדל"ן הינן רווחיות ומבטיחות ביותר. ענף הבנייה לא עומד במקום, מתפתח במהירות הבזק ומייצר אופקים חדשים. לפני בחינת דרכי השקעות בנכסים בדקו את היתרונות של התחום המדובר.


הדמיה אדריכלית - סלון נוף

היתרונות של השקעה בתחום הנדל"ן


הצורך של המין האנושי בקורת גג התעורר לפני שנים רבות, נשמר עד עצם היום הזה וסביר להניח שלא ישתנה גם בעתיד הנראה לעין. לכן, רכישת הנדל"ן הינה אופציה מצוינת להשקעה כספית.

להלן מספר יתרונות של השקעה בתחום זה.

שוק הנדל"ן בארץ הינו בעל נזילות גבוהה - לפחות במרכז הארץ, ובאזור שבין חדרה וגדרה. הנכס באזורים האלה נמכר בזמן הקצר ביותר ובמחיר הטוב ביותר.

רווחיות מתמדת למשך תקופה ארוכה - למשל מהשכרת הנכס במהלך מספר רב של שנים.

מגוון רחב של אפשרויות השקעה - דירות בבניין מגורים, בתים פרטיים, שטחים ריקים ועוד.

השקעה זמינה לרבים - מדובר בתחום השקעה המתאים לכיס של רבים מאיתנו ללא צורך בהשקעת סכומי עתק. הנכם יכולים לרכוש נכס בשלבים ההתחלתיים של הבנייה או להכנס בתור שותפים לפרויקט בנייה ולהשקיע את הסכום שאתם יכולים להרשות לעצמכם.


תמונה: pixabay. הדמיית סלון ביתי

הגדלת הרווח מהשקעות בנדל"ן


אחרי שרכשתם את הנכס המיוחל שאלו את עצמכם מהן הדרכים הנכונות לשמור על הנכס ולהשביחו.

נפרט כעת מספר שיטות שיעזרו לכם לעמוד ביעדים הללו.

שיפוץ הנכס - שיפוץ איכותי ומקיף יעלה את מחיר הנכס בצורה משמעותית. במידה ותעשו את השיפוץ באופן עצמאי תרוויחו אף יותר, היות ותצטרכו להשקיע אך ורק ברכישת חומרים. מומלץ להשתמש בחומרים איכותיים בלבד מאחר וקונים או שוכרים פוטנציאלים עשויים להבדיל בקלות בין חומרים איכותיים לבין חומרים זולים ומתכלים.

הרחבת הנכס - אפשרות זו מתאימה בעיקר לבתים פרטיים וקוטג'ים. במקרים אלו ניתן לבנות קומות נוספות, להפוך את עליית הגג למרפסת ולערוך שינויים אדריכליים אחרים. ניתן להרחיב שטח דירה גם בבנייני דירות גדולים, אך בדרך תצטרכו להתמודד עם בעיות ביורוקרטיות רבות יותר.

תכנון חדש של הנכס - הפיכה של הנכס לפונקציונלי יותר מבלי לשנות את השטח הכולל שלו. במידה ופעולות תכנון מבוצעות בצורה נכונה- ניתן להגדיל את עלות הדירה או בית בכ- 15-30%.

זכרו כי כל השינויים חייבים להיות מתואמים עם הרשויות האחריות, אחרת במקום זכייה ברווחים, הפרוייקט יעלה לכם בהרבה עצבים וכסף ואף עלול להוביל אתכם למצב לא נעים של הליכים משפטיים נגדכם.

הפיכת נכס מגורים לנכס מסחרי ולהיפך - לאחר בחינה של שוק הנדל"ן בתחום מסוים, ניתן להעביר נכס המיועד למגורים לנכס מסחרי ולהיפך. ההמרה מומלצת בעיקר בתחום שטח הערים הגדולות כשנכס מגורים נמצא באזור עם הרבה עסקים או במיקום מפתח. הדמיה אדריכלית - כדאי להשתמש ב- הדמיות אדריכליות על מנת לקבל תמונה ריאליסטית של איך יראה פרוייקט ההשבחה בסיומו. בעזרת הדמיית תלת מימד אדריכלית המבוצעת לאחר תכנון סופי של הפרוייקט תוכלו לקבל תמונת מצב של הנכס ולהבין את גובה התשואה אותה תוכלו לקבל תמורת הפרוייקט. הדמיות אדריכליות הן חלק חשוב ובלתי נפרד מתהליך השבחת הנדל"ן.

לסיכום, השקעה בנדל"ן הוא עסק שיכול להיות משתלם, אך לא מומלץ לשבת בחיבוק ידיים גם לאחר רכישת הנכס. חשוב להשביח אותו לאורך השנים על מנת למקסם את הכנסות העסק ככל שניתן. תכנון מפורט ומדוקדק של תהליך ההשבחה הינו הכרחי על מנת שתוכלו להבטיח את רווחיות העסק.

תהיו אקטיבים ופעלו על מנת שתוכלו להעלות את ערך העסק בצורה משמעותית.אנחנו מקווים שהשיטות להגדלת הרווח מהשקעת הנדל"ן אשר פירטנו לעיל, יעזרו לכם במלאכה זו, כי הכסף שלכם צריך לעבוד ללא הפסקה!

32 צפיות0תגובות
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon